Firmy Młodzieżowe w Gimnazjum Jana Pawła II w Wilnie 

Klasy III -sem. IV

Greta Wiszniewska - Firma "Młoda generacja" 

Jestem Greta Wiszniewska. Mam 17 lat i obecnie jestem uczennicą 3c klasy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie.  Moją dewizą jest: „Nigdy nie wymawiaj sobie, że nie dasz rady, bo wiara w siebie to połowa sukcesu.”, dlatego staram się zwalczać wszystkie przeszkody stojące mi na drodze do upragnionego celu. Codziennie na mojej twarzy pojawia się szczery uśmiech. Jestem osobą optymistyczną i kochającą własne towarzystwo. Chętnie pomagam innym, którzy potrzebują wsparcia. Chcę być liderem, gdyż angażuję się w każde powierzone mi zadanie i staram się wykonać jak najlepiej. Jestem dowódcą firmy „Młoda generacja”. Już od wielu lat jestem członkiem chóru Polskiego Zespołu Artystycznego Pieśni i Tańca „Wilia”, więc pozalekcyjny czas wolę spędzać śpiewając.

Karolina Giedrytė - Firma Theatrum mundi

Mam na imię Karolina , uczę się w 3 klasie gimnazjalnej (2 liceum), jestem liderem firmy ,,Theatrum mundi'', uczęszczam do Polskiego Artystycznego Zespołu Pieśni i Tańca ,,Wilia''.

Agata Głuchowska -  Firma „Ludzie walczący o wolność.... ”

       Mam 17 lat, a w przyszłości widzę siebie liderem, dlatego chętnie angażuje się w każdym zadaniu powierzonym mi w szkole. Jestem osobą aktywną, chętnie uczęszczam w różnych konkursach oraz wydarzeniach organizowanych przez Polaków na Litwie. Jestem otwartą i staram się zawsze uśmiechać się. Jestem harcerką, co jest moim stylem życia. Właśnie harcerstwo wszczepiło we mnie patriotyzm, odwagę i ukształtowało mój charakter. Poza tym, śpiewam w chórze oraz gram na gitarze, co jest moim hobby.

         Daniel Kurmel - Firma "Arystokraci

          Mam na imię Daniel, mam 17 lat. Jestem liderem grupy „Arystokraci" w 3A klasie. Kocham swoją klasę i zachęcam swych kolegów i koleżanek do aktywnego udziału w życiu szkolnym. Uważam, że tylko będąc jednością możemy stworzyć wielką, mocną rodzinę. Jestem osobą optymistyczną i towarzyską, więc wszystkich napełniam swą pozytywną energią i motywuję do sukcesu. Moje motto życiowe jest zwykłe: „Sukces to drabina, po której nie sposób wspiąć się z rękami w kieszeniach."

Klasy II - sem. III

Rafał Mikielonis - Firma Śpiewajmy razem”

                                                                                              

Lubię sport i akrobatykę, w wolny czas zajmuję się designem  

Dlaczego jesteś liderem?

Ponieważ cały czas staram się ulepszać swe możliwości, chcę pomóc innym osiągnąć cel. I nigdy nie zostawię kolegi w potrzebie.

 

Kotryna Mackiewicz - Firma "RPC"

Jestem Kotryną Mackiewicz . Uczenicą Gimnazjum im. Jana Pawła II. Jestem liderką firmy "RPC". Uwielbiam współpracować z osobami "RPC" firmy. Każdemu działu radzę, jeżeli mają z zadaniami kłopoty.

Ewelina Juckiewicz – Firma "Odkrywcy piosenek"

    Nazywam się Ewelina Juckiewicz. Mam 15 lat oraz jestem uczennicą 2D klasy. Prawdziwy lider wie jak zwyciężać, ale potrafi także unikać sytuacji, w których grozi mu porażka. Jestem liderką, ponieważ ciągle dążę do celu, lubię organizować jakieś imprezy, chętnie biorę udział w różnych konkursach i staram się zachęcać wszystkich do wspólnej pracy. Jestem energiczną, wesołą oraz szczerą. Mogę twierdzić, że jestem osobą szczęśliwą, ponieważ niczego dla mnie nie brakuje do szczęścia. W wolnym czasie staram się spędzać jak najwięcej czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Klasy I - sem. I

Emilia Rusewicziute - Firma "Gwardia Szkolna"

    Jestem Emilia Rusewicziute. Uczę się w pierwszej klasie gimnazjalnej w Gimnazjum im. Jana Pawła II. Nasza firma nosi nazwę "Gwardia Szkolna", czyli ci, którzy zawsze stoją w obronie wlasnej szkoły. 

    Chcę być liderem, bowiem myślę, że całkiem nieźle powodzi się mi w tym zajęciu. Podoba mi się współpracować razem ze wszystkimi. Zawsze pomagam innym,gdyż nie wiedzą jak coś robić, daję kreatywne idee. W wolnym czasie jestem zafascynowana w śpiewaniu. Już ponad 5 lat mam lekcje wokalu i jestem bardzo z tego zadowolona, ponieważ wiem, że muzyka dla mnie jest jedną z najważniejszych zajęć na danny moment. Bardzo chcę coś osiągnąć w tej sferze i jestem pewna, jeśli wlożyc więcej pracy w to wszystko, na pewno wszystko uda się zrealizować.

Marek Blaževič  - Firma " Diamenty w diademie"

                                                                                                  

    Jestem Marek Blaževič. Mam 15 lat i obecnie jestem uczniem 1B klasy w gimnazjum im. Jana Pawla II w Wilnie. Jestem osoba optymistyczna i odpowiedzialna. Zostałem wybrany na starostę klasy i prezesa firmy ponieważ uzyskałem  poparcie klasy. Nie boje się swego stanowiska ponieważ w sportowej drużynie koszykarskiej także jestem liderem wiec to mi nie sprawia żadnego problemu .

Katarzyna Dolżkowa - Firma ,, Demokraci przeciwko barbarzyństwa"

     Nazywam się Katarzyna Dolżkowa. Jestem uczennicą 1c klasy  Gimnazjum im. Jana Pawła II w w Wilnie. Jestem liderem firmy ,,Demokraciprzeciwko barbarzyństwa". Dlaczego jestem liderem firmy? Jestem optymistyczną, aktywną , pomagam klasie oraz osobom , którzy potrzebują pomocy. 
Uczęszczam do Polskiego Artystycznego zespołu Pieśni i Tańca ,, Wilia''.

Emilia Kuzminskaja - Firma Znawcy wileńscy

Mam na imię Emilia Kuzminskaja. Obecnie mam 15 lat i uczę się w 1 klasie gimnazjum im. Jana Pawła ll w Wilnie. Uczęszczałam do chóru "Nastolatki", ponieważ przez życie idę tylko z muzyką, dlatego jestem liderem grupy "Słowiki". Każdy może potwierdzić, że jestem osoba pozytywna, energiczna, gotowa ciągnąć za sobą tłum ludzi. Chętnie uczęszczam w rożnych konkursach lub przyjęciach. Uważam, iż taki i ma być prawdziwy lider.

Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe
im. A. Mickiewicza w Sankt Petersburgu

sem. IV

Paweł Szutow - Firma Medialno-Historyczna 

   Od I semestru  2015 roku jestem wybrany na Lidera Grupy  Medialno – Historycznej, która bierze  udział w  projekcie„Perły w Koronie”. Otóż, chyba nigdy nie można było mnie nazwać osobą obojętną wobec świata. Odkąd pamiętam zawsze się czymś interesowałem. Gdyby spytać kogoś, jaki powinien być lider, pewnie usłyszymy: inspirujący, pomysłowy, charyzmatyczny, etc. Niemniej jednak najważniejszą jego cechą, o której  (z tym się niestety spotykałem) czasem się zapomina jest odpowiedzialność.

Gdy jakikolwiek członek załogi dopuszcza się błędu – wina za to przekłada się na lidera. Lider to człowiek, który musi wszystko przewidzieć, wszystko zorganizować i pilnować, by praca była wykonana na czas i dobrze. Przy tym ma nie tylko spełniać swoje obowiązki, lecz także pomagać innym w razie występowania takiej potrzeby. Dlatego nie podejmuję się żadnego zadania nie rozważywszy najpierw, czy dobrze się w nim sprawdzę, ale jeśli się zdecyduję to sumiennie wykonuję  swe obowiązki.

Potrafię wziąć na siebie odpowiedzialność, dlatego jestem liderem.

Wiktor Kuzniecow – ŻgielskijFirma Medialno-Historyczna 

Uwielbiam czytać w językach obcych, podróżować po Europie, chcę zwiedzić całą Polskę. Lubię słuchać muzyki klasycznej np. Chopina, Mozarta, Czajkowskiego i innych.

      Żeby być liderem potrzebuję wykorzystać "7 zasad lidera":

  1. Zawsze skupiam się na ludziach.
  2. Nie staram się być idealnym.
  3. Poznaję wartości tych ludzi, chcę być liderem.
  4. Zawsze staram się mieć wizję i komunikuję ją innym.
  5. Słucham każdego ze swoich ludzi.
  6. Staram się motywować ludzi dla lepszej pracy.
  7. Ufam każdemu z kim pracuję.

W tym projekcie „Perły w Koronie” nauczyłem się rozmawiać i pracować z ludźmi, robić wywiady oraz dobre filmiki historyczne. Naprawdę bardzo lubię historię i uważam, że każdy człowiek powinien ją znać. Poznałem bardzo ciekawe wydarzenia z historii Polski i bardzo chcę poznać jeszcze lepiej jej historię i język polski.

 

Zespół Szkół nr.13 z pogłębionym nauczaniem języka polskiego w Kamiencu Podolskim

Wiktoria Basista - Lider klasy 8 - sem.

    Mam na imię Wika.  Uwielbiam czytać. Praktycznie zawsze mam przy sobie książkę - „ tak w razie czego”  Jeszcze lubię słuchać różnej muzyki: rock, jazz, muzykę klasyczną itp. Muzykę włączam gdy tylko mogę, przy niej od razu czuję się lepiej. Jestem liderem swojej klasy i to bardzo lubię. Aby być liderem nie wystarczy zajmować wysokiej pozycji. Liderem jest ten kto niezależnie od zajmowanego stanowiska motywuje innych do działania i powoduje, że pracują efektywniej. 

 Ogólnokształcąca szkoła z polskim językiem nauczania  w Gródku

sem. IV

Alina Maciura - Firma "Stokrotka z Podola"

     

     Nazywam się Alina Maciura. Mam 15 lat,  obecnie jestem uczennicą 10-a klasy szkoły polskiej z Podola,  także jestem liderem firmy "Stokrotka z Podola". W życiu codziennym jestem zaangażowana w różne aktywności. Moją pasją jest muzyka, dzięki niej potrafię pokonywać różne trudności.  Muzyka  zawsze mnie inspiruje i jest moim życiem.
     Jestem liderem ponieważ, pragnę zmiany środowiska w którym przebywam, swojej szkoły w której spędzam połowę swojego dnia. Z klasą realizujemy już IV semestr i już po trochu zmieniamy szarą codzienność życia szkolnego, już wprowadziliśmy kilka nowości w szkolne życie i kończyć na tym nie mamy zamiaru. Pragnę działać na rzecz społeczeństwa w którym żyje. 
    Jestem człowiekiem optymistycznym, zawsze staram się pomagać wszystkim kto potrzebuje mojej pomocy. Pragnę być dobrym i mądrym liderem.  

 Robert Szpyczko - Firma "Podolska Perełka" 

 

Nazywam się Robert Szpyczko. Mam 13 lat, jestem uczeniem klasy 8-A Ogólnokształcącej Szkoły I-III stopni z polskim językiem nauczania m. Gródka na Podolu. Już trzeci rok jestem liderem firmy "Podolska Perełka". W życiu codziennym jestem zaangażowany w różnego rodzaju zajęcia: jestem członkiem Parlamentu Szkolnego, uczestniczę w zespole teatralnym „Natchnienie”, biorę udział w działalności drużyny wolontariuszy „Miłosierdzie”, pomagam uczniom klasy 6 w założeniu i firmy „Podolskie kwiaty” i działaniu w grupach. Jestem liderem ponieważ, pragnę działać aktywnie w swojej szkole, bo tu się dzieje dużo ciekawego. Realizujemy z firmą "Podolska Perełka".  już IV semestr i życie szkolne staje się co raz bardziej ciekawe, poniekąd nawet zachwycające.

    Cieszę się również z sukcesów szkoły i mojej firmy w życiu społecznym naszego miasta. Po  ostatnim koncercie dobroczynym w kościele i jarmarku dewocjonaliów o naszej działalności znają w Gródku i okolicach.

Polskie Kulturalno Oświatowe Towarzystwo w Tarnopolu

sem.IV

             Wiktoria Mirosznyk - Lider Firmy School news              

              Lubię aktywnie działać i ciągle poznawać świat 

       

     Wita Mynzyn - Lider Firmy Avalanche

                                                              Lubię Tańczyć i spędzać czas z przyjaciółmi

               Karina Rysina - Lider Firmy "Kuchnia na Odwrót" 

                                                            

Lubię czytać, a wolny czas spędzać na świeżym powietrzu